NOW:53207:USA00949
http://widgets.journalinteractive.com/cache/JIResponseCacher.ashx?duration=5&url=http%3A%2F%2Fdata.wp.myweather.net%2FeWxII%2F%3Fdata%3D*USA00949
H 18° L 0°
Clear | 9MPH

Congratulations To First Weber Group Realtors 2010 Award Winners

March 2, 2011

 

(Listed by category and office)

 

 

2010 All Company Sales Leader-Kelly Seaman & Associates-North Shore

2010 #1 All Company Sales Associate: Cindy Fleming-Brookfield

 

 

 

Chairman’s Circle:

 Kelly Seaman & Associates, Platinum-North Shore

 Jeff Lien Team, Gold-Brookfield

 Suzanne Powers Realty Group, Gold-North Shore

 Cindy Fleming, Gold-Brookfield

 Stephanie Brunkhorst, Silver-Brookfield

 Mary Deeken, Silver-North Shore

 The Larson Team, Silver-Menomonee Falls

 Curt Downes & Associates, Silver-Brookfield

 Flora Cameron, Silver-Lake Country

 Lisa Aranda, Silver-North Shore

 

 

President’s Circle:

 The Braden Team, Platinum-Menomonee Falls

 Laura McGourthy, Platinum-Mequon

 Ed Mesheski, Platinum-Brookfield

 Wendy Crawford, Gold-North Shore

 Bradley Wabiszewski, Gold-North Shore

 Sandi Blackwell, Gold-Menomonee Falls

 Carol Euringer, Gold-Lake Country

 Karine Sewart, Gold-Mequon

 Donna Steinhardt, Gold-West Bend

 The Baranowski Team, Gold-Lake Country

 Carolena Cox, Gold-Brookfield

 Chris Corley, Gold-North Shore

 The Loomans Team, Silver-West Bend

 Deborah Gollin, Silver-North Shore

 Laurie Ansorge-VZ, Silver-Menomonee Falls

 Carolyn Jacobson, Silver-Racine

 The Marshall Team, Silver-Lake Country

 Jim Christenson, Silver-North Shore

 Fran Maglio Wallace, Silver-Mequon

 Jeff Zarder, Silver-Menomonee Falls

 Kathy Mitchell, Silver-Brookfield

 Gail Krajewski, Silver-Menomonee Falls

 Kathleen Bohn, Silver-North Shore

 Kimberly Dove, Silver-Lake Country

 The “Z” Team, Silver-Brookfield

 Sharon K. Geboy, Silver-Metro South

 Julie Lang, Silver-Racine

 Vicki Marciniak, Silver-Lake Country

 Jim Albrecht, Silver-Waukesha

 Susan Barth, Silver-Waukesha

 The Nikolic Group, Silver-Brookfield

 Liz Tobolt, Silver-Lake Country

 The Bostrom Team, Silver-Lake Country

 Ingrid Swittel, Silver-Menomonee Falls

 Tom Riley, Silver-North Shore

 Pam Bastien, Silver-Mequon

 Nancy Markos, Silver-Lake Country

 DeAnn Zeni, Silver-Brookfield

 Team Johnson, Silver-Racine

 Frank Schmidt, Silver-Menomonee Falls

 Chris Krieg, Silver-Brookfield

 Kim Behling, Silver-West Bend

 Ryan Katzman, Silver-Metro South

 Pam Grant, Silver-North Shore

 Joe Palmisano, Silver-Lake Country

 

 

Leading Edge Society:

 Derse Smith, North Shore

 Art Schneider, Lake Country

 A Kay Weaver, Brookfield

 Abrohams/Pavlak Team, North Shore

 John Drain, North Shore

 Martha Ford, Lake Country

 Devin Piehl, Lake Country

 Neil Smerlinski, North Shore

 Kristine Nadolny, Metro South

 Lori Johnson, Waukesha

 Cheryl Spychalla, Metro South

 Tyler Vande Zande, Metro West

 Lauren Siegel, North Shore

 Mark Gregory, Racine

 Kelly Secord, Lake Country

 Tony Veranth, Racine

 Patti Jastroch, Metro South

 Mike Derenne, Metro West

 Joe Schwalbach, Mequon

 Bonnie Clow, Menomonee Falls

 Gayl Franz, North Shore

 Betsy Wittenberger, West Bend

 Karen Goelz, Brookfield

 Brad Boese, North Shore

 The Seiler Group, Waukesha

 John Morris, Brookfield

 Chris Hinners, Waukesha

 Pete Gross, Johnson Creek

 Chip Martin, Brookfield

 Laurie Schubert, Waukesha

 Bloom Associates, West Bend

 Smith/Abrahamson Team, Lake Country

 Eileen Nelson, North Shore

 Jennifer Villarreal, Waukesha

 Susie Isaacs, Metro West

 Patty Townsend, Brookfield

 Jill Haushalter, Metro West

 Carol Falstad, Lake Country

 Colette Petitt, Metro West

 Cyndi Seefeldt, West Bend

 Jim Ollrogge, North Shore

 Nicki Rosploch, Brookfield

 Theresa Van Dyke, Metro South

 Brittany Nigh, West Bend

 Dan Weber, Brookfield

 Jennifer Evan, Menomonee Falls

 Mueller-George Team, Waukesha

 The Robinson Team, Menomonee Falls

 Frank Berger, Mequon

 Dan Stair, Waukesha

 Jeff Gramins, Brookfield

 Doucette/Stevens Team, Brookfield

 Debbie Hennessy, Metro South

 Sam n’ Karly Team. Lake Country

 Judy Koob, Brookfield

 Vicki Vondrak, Menomonee Falls

 David Drakulic, Metro West

 Dani Austin-Rauch, Lake Country

 Dwornik/Davis Partners, Lake Country

 Fred & Elaine Team, Metro West

 Regina Sneed, Mequon

 Jodi Ells, Brookfield

 Colleen Merry, Racine

 Kevin Markley, Lake Country

 Ryan Tranchita, Brookfield

 Ronald Kelly, North Shore

 Charles Awosika, Metro West

 

 

Honor Society:

 Tom McMahon, Waukesha

 Dave Vargo, Brookfield

 Susan Godfrey, Brookfield

 Trudy Jonas, North Shore

 Phil Bernhagen, Brookfield

 Heddy Humcke, Brookfield

 Sue Kaphingst, West Bend

 Dawn Scaffidi, Lake Country

 John Stevens, Lake Country

 Marilyn Ornst, Brookfield

 Your Home Team, Metro South

 Janet Klages, Brookfield

 Lilian Kalyanaraman, Metro West

 Jodi Scheske, Metro South

 Karin Kohl, Menomonee Falls

 Judy Erner, Waukesha

 Joe Ziegler, Metro South

 Eleni Hoff, Brookfield

 Craig Landre, Brookfield

 Bink Steinbach, West Bend

 Jenifer McGill, Brookfield

 Frank Corbella, North Shore

 Lise Wabiszewski, Mequon

 Angela Ritonia-Peot, Lake Country

 Heidi Strom, Metro South

 Grace Bottoni, Lake Country

 Eric Zepzauer,

 Gwen Downing, Menomonee Falls

 Craig Miller, Metro South

 Diane Kaiser, Menomonee Falls

 Mary Thornberg, Racine

 Lynn Centgraf, West Bend

 Stacy Stangerone,

 Chris Schnitger, Johnson Creek

 The Meinholz Team, Lake Country

 Yvonne Caby, Lake Country

 Debbie Swan, Lake Country

 Bogunovic Team, Lake Country

 Debbie Major, Metro South

 Laurie Olson, Brookfield

 Dana Witkowski, North Shore

 Liz Apuli, Menomonee Falls

 Alan Somers, Brookfield

 Jeff Walters, West Bend

 Laurie Riddle, Lake Country

 Stephanie Holz, Metro West

 Nancy Counter, Metro South

 John Stoker, Mequon

 Will Keller, North Shore

 Geri Herreid, Waukesha

 Rita S. Jackson, North Shore

 Carla Corriveau, Brookfield

 Heidi Vanderhei, Lake Country

 Monica Duerwachter, Waukesha

 Jerry Zarr, Brookfield

 Doug Kelley, Menomonee Falls

 Gail Santilli, Brookfield

 Niels Thogersen, Brookfield

 Lynn Kufalk, Brookfield

 Linda Holbrook, Lake Country

 Phyllis Godfrey, West Bend

 Steve Edinger, Lake Country

 Yehuda Elmakias, Brookfield

 

 

This site uses Facebook comments to make it easier for you to contribute. If you see a comment you would like to flag for spam or abuse, click the "x" in the upper right of it. By posting, you agree to our Terms of Use.

Suburban News Roundup

E-mail Newsletter

Your link to the biggest stories in the suburbs delivered Thursday mornings.


Enter your e-mail address above and click "Sign Up Now!" to begin receiving your e-mail newsletter
Get the Newsletter!

Login or Register to manage all your newsletter preferences.

Community Watch

» Man found dead in Cudahy fire still not identified 06:32 PM

» Oak Creek's Hakes back in state wrestling semis for second time 2/27

» Southridge Mall announces Eddie Bauer addition 2/26

» Dr. Seuss' birthday celebrated at Oak Creek library for Family Fun Night 2/25

» Got stuff? The Clutter Coach is coming to Oak Creek to help 2/25

» Oscar's Frozen Custard to open new location in Franklin 2/24

» OCFSD considers more than $1 million in proposed capital improvements 2/24

» West Allis superintendent finalists hail from Shorewood, Greendale, MPS 2/23

» Tickets now on sale for Greendale High School's 'Guys and Dolls' spring musical 2/23

» Milwaukee County Transit expands bus service to Oak Creek 2/19

» Sikh Temple shooting examined in one-hour documentary Monday 2/19

» Polish Center of Wisconsin begins Friday night fish fry for Lenten season 2/19

» Colleen Perry named Educator of the Year by Greendale Chamber of Commerce 2/19

» Greendale's John Tharp seeks new job with West Allis-West Milwaukee Public Schools 2/18

» Four Greendale School Board candidates will vie for two seats in general election 2/17

» Four OCFSD school board candidates advance to April's general election 2/17

» Oak Creek District 3 candidates advance to April's general election 2/17

» Dental Associates named Business of the Year by South Suburban Chamber of Commerce 2/17

» 'Spite Fences' author to visit Whitnall Middle School students 2/17

» Boerner Botanical Gardens to host winter bird arboretum walk 2/17

» Candidate appointed to vacant Oak Creek-Franklin school board seat 2/16

» Proposed veterans memorial stands a fighting chance at Broad and Southway location 2/16

» Slow-developing Hampton hotel in Franklin now expected to open in spring 2/16

» The Rock Sports Complex commended by South Suburban Chamber of Commerce for its 'Pride in Premises' 2/16

» Oak Creek High School parent/teacher conferences scheduled March 4 2/13

View All Posts Got a tip? Welcome rss

Advertisement

Local Business Directory

Advertisement

CONNECT